Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek
Autobusový zájezd

Wambierzyce – Broumov – Police n.Metují

sobota 21. srpna 2010SRAZ: v 6:00 hod před hl. nádraží ČD Chrudim

ODJEZD: přesně v 6:15 hod

PROGRAM:
Přejezd po trase Chrudim – Jaroměř – Broumov – Božanov

V Božanově začíná pěší část zájezdu. Po výsadku na křižovatce u kostela se vydáme pěšky přes hranici s Polskem ve stopách staré poutní cesty do Wambierzyc. Po pohodlných 8 km dojdeme k bazilice. Nabízí se prohlídka kostela a výstup na protější Kalvárii s velkou křížovou cestou. Symbolický Sion a Tábor s kapličkami vynecháme. Autobus pro nás přijede na zastávku přímo pod kostelem v domluvenou dobu.

Autobusem se vrátíme zpět do Čech, přejedeme do Broumova, zde volný čas na oběd a ve 13 hodin se sejdeme u kláštera. Společně se vydáme na prohlídku kláštera s průvodcem (kostel, sakristie, refektář a knihovna nám nabídnou bohatě zařízené interiéry). Dále si nenecháme ujít prohlídku nejstaršího dřevěného kostela v Evropě. Poslední zastavení bude v Polici nad Metují. Zde je muzeum známé stavebnice Merkur (prohlédneme si modely z této stavebnice, vláčky Merkur a autíčka Matchbox).

Toto je plánovaný program. Podle plánu jsme měli zdolat Ruprechtický Špičák, ale výstup je strmý a sestup velmi obtížný – kamení, suť a písek. Náhradou je cesta do Wambierzyc – ovšem bez nákupů, netěšte se na tržnice, ty na tomto svatém místě nenaleznete.

S SEBOU: Turistické oblečení dle počasí, pohodlné boty, pití a jídlo na celý den. Občerstvení na trase je plánováno v Broumově. Vhodný je fotoaparát, dobrá nálada samozřejmostí. Nezapomeňte občanský průkaz.

Vstupné – klášter – dospělí 65,- Kč, muzeum Merkur – dospělí 60,- Kč

Cena za dopravu pro jednu osobu je 180,- Kč. mail:                       gabi97@seznam.cz
Přihlášky a platby přijímá vedoucí zájezdu GabrielaZajícová mobil:     602 438 791

Informace o našich akcích naleznete na www.vejslap.estranky.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář